متن دلخواه شما
پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازديدكننده گرامي ، خوش آمدید به سایت من . لطفا براي هرچه بهتر شدن مطالب اين وب سایت ، ما را از نظرات و پيشنهادات خود آگاه سازيد و به ما را در بهتر شدن كيفيت مطالب ياري کنید.
 
 
پیدا کردن ip در هنگام چت با یاهو!
نوشته شده در یکشنبه ٢۳ تیر ۱۳۸٧
ساعت : ٧:٢۳ ‎ب.ظ
نویسنده : معین محمدی
نظرات

 این جواب یکی از دوستانم هست که در پست قبلی نظر داده بودند امیدوارم به جوابش رسیده باشه.

 اگر چه می توان Ip افراد را با استفاده از دستور  Netstat –n در Command Prompt یافت اما به نظر من بهترین راه برای یافتن Ip و پورت افراد در چت و جاهای دیگر استفاده از نرم افزار کم حجم و فوق العاده  X-NetStat است چون این نرم افزار قادر است فهرست تمام IP و پورت های در حال ارتباط با سیستم را به صورت لحظه به لحظه کنترل کرده و گزارش دهد.

حتی به کمک این نرم افزار می توان فهمید که چه برنامه های دیگری به جز آنهایی که خود ما از فعالیت آنها آگاهی داریم در حال ارتباط با شبکه هستند و از چه IP و پورتی برای ارتباطشان استفاده می کنند.

 

حال چگونه می توانیم به کمک این برنامه IP و پورت افراد را در چت پیدا کنیم ؟

_ پس از دریافت برنامه از لینک زیر :

http://www.freshsw.com/files/xns51_setup.exe

1)       برنامه X-NetStat را نصب کرده و به محیط برنامه وارد شوید .

برای دستیابی به اطلاعات کامل تر درباره اینIP دو بار بر روی آن کلیک کنید تا بخش Connection Info وارد شوید و جزییات بیشتری را در مورد آن بدست آورید .

حال شما با داشتن این IP و پورت چه کارهایی می توانید انجام دهید ... !

 

_ چگونه IP یک سایت را به دست آوریم ؟

به قسمت Command بروید سپس فرمان Netstat –n سپس در PING SITE-NAME را بزنید و بعد آی پی سایت را می دهد .

شما پس از وصل شدن به اینترنت ٬ وارد Command شوید سپس در آنجا IPCONFIG را تایپ کنید سپس آی پی شما را نمایش داده می شود و در قسمت IP ADDRESS شماره آی پی خود را خواهید دید .

 

_ چگونه آی پی یک نفر را وقتی که با شما چت می کند بدست آوریم؟

به قسمت Command بروید سپس فرمان Netstat –n را بزنید شما قادر خواهید بود هر آی پی که به کامپیوتر شما وصل هست ببنید . شما برای اینکه ببینید چه آی پی هایی به شما وصل هستند قسمت Foreign Address می توانید آدرس آی پی که به شما وصل هست را به همراه پورتی که به شما وصل هست را ببینید و در قسمت State هم نشان می دهد که این ارتباط برقرار هست یا نه .

 

_ چگونه کسی که بهتون نامه الکترونیکی می فرستد آی پی اش را بدست بیاوریم ؟

1)       در هنگام مطالع ایمیل به قسمت Header در سمت راست بالا بروید ٬ (در یاهو اینجوریه )

2)       پس از ورود به برنامه به قسمت Options رفته  و در قسمت Automatically Update Connections زمان را به 1 ثانیه تغییر دهید .

3)       به اینترنت وصل شده و همان طور که برنامه X-NetStat باز است به Yahoo! Messenger وارد شده و با شخصی که تصمیم دارید IP آن را بدست آورید مشغول چت شوید ( تا اینجای کار برنامه X-NetStat لیست تعدادی IP و پورت را برای شما فهرست می کند که قسمت Process می توانید بفهمید که هر IP و پورت متعلق به چه برنامه ای است .)

4)       پس از این کار از طرف مقابل بخواهید تا برای شما فایلی را ارسال کند ٫ در زمان ارسال فایل IP و پورت آن توسط X-NetStat ردیابی شده و نشان داده می شود .


:: برچسب‌ها: چت, ip, yahoo, جدید - new