متن دلخواه شما
پیغام مدیر :
با سلام خدمت شما بازديدكننده گرامي ، خوش آمدید به سایت من . لطفا براي هرچه بهتر شدن مطالب اين وب سایت ، ما را از نظرات و پيشنهادات خود آگاه سازيد و به ما را در بهتر شدن كيفيت مطالب ياري کنید.
 
 
اشتراک پست الکترونیکی رایگان در وب بسیار ساده است!
نوشته شده در چهارشنبه ۱٧ بهمن ۱۳۸٦
ساعت : ٥:٥٤ ‎ب.ظ
نویسنده : معین محمدی
نظرات

اشتراک پست الکترونیکی رایگان در وب بسیار ساده است! استفاده از پست الکترونیکی (E-mail)، یکی از پرطرفدارترین امکانات اینترنت می باشد. جهت ایجاد نشانی پست الکترونیکی از روشهای مختلف می توان بهره گرفت که یکی از آنها دریافت اشتراک (account) در محیط وب  است. بسیاری از سایتهای وب، امکان استفاده ازemail رایگان را برای کاربران فراهم آورده‌اند. دریافت  accountپست الکترونیکی مبتنی بر وب بسیار ساده و در مورد موسسه های مختلف فراهم کننده مختلف شبیه به یکدیگر است.

 

   در اینجا به عنوان نمونه، طریقه ثبت نام و گرفتن account از سایت yahoo توضیح داده می شود. ابتدا نشانی Mail.yahoo.com را در محل تایپ نشانی در مرورگر وب فراخوانی کنید. با کلیک بر روی عبارت  ,Sign up فرم ثبت نام Registration)) ظاهر خواهد شد. در اینجا نام کاربر (User ID) و نیز کلمه عبور(Password) مورد نظر خود را انتخاب کنید تا صاحب پست الکترونیکی شوید.

 

    در فرم ثبت نام لازم است به سؤالهای شخصی نظیر نام و نام خانوادگی، کشور محل اقامت، تاریخ تولد، جنسیت، شغل و... پاسخ داده شود. همچنین سؤالی خصوصی از شما پرسیده می شود تا بتوانید با استفاده از جوابی که ارائه می دهید، در موقع لزوم (به عنوان مثال، هنگامی که کلمه عبور خود را فراموش کرده اید) هویت خود را برای فراهم کنندة خدمات پست الکترونیکی مشخص سازید. پس از کامل نمودن فرم، گزینهSubmit this form  را انتخاب کنید. چنانچه فرم بطور کامل پر شده باشد و کلمه ای که به عنوان نام کاربری انتخاب نموده اید تکراری نباشد، Yahoo به شما خوش آمد گفته و از این پس به راحتی می توانید از امکانات پست الکترونیکی استفاده کنید. در صورتی که نام کاربری که برگزیده اید تکراری باشد، سیستم پیام خطا می دهد و برای انتخاب نام کاربر پیشنهادهایی را به شما ارائه می دهد که می توانید در صورت تمایل یکی از آنها را برگزینید. پس از تایید و ایجاد نشانی، با انتخاب گزینه Continue وارد صندوق پستی خود شده و می توانید اولین پیامی را که، به طور معمول، از طرف yahoo  ارسال می شود، بخوانید. از این پس جهت استفاده از پست الکترونیکی می توانید به مرورگر یا وب سایت مربوطه بروید و پس از وارد نمودن نام کاربر و کلمة عبور در محل مناسب، گزینهsign in  را انتخاب کنید تا وارد صندوق پستی خود شوید.

 

    پسوند. نام سرور @ نام کاربر در سایت یاهو، به طور مثال، به شکل زیر خواهد بود: ahmadi@yahoo.com

 

(نام کاربر می تواند نام یا نام خانوادگی و یا ترکیبی از این دو و یا حتی حرف و عدد باشد).

 

    در صندوق پستی امکانات مختلفی وجود دارد که می توانید از آنها بهره بگیرید.

 

 

 

Checkmail: با کلیک بر روی checkmail میتوانید پیامهایی را که برای شما ارسال شده است، بخوانید.

 

Compose: از این قسمت می توانید جهت نوشتن و ارسال پیام جدید به نشانی شخص مورد نظرتان استفاده کنید. به این ترتیب که در مقابل to: نشانی گیرنده را تایپ کنید. می توانید موضوع پیام خود را هم در محلsubject:  اضافه کنید. همچنین، می توانید پیام را به طور همزمان برای چند نفر ارسال کنید. کافی است که در قابلCC  Carbon Copy)یا رونوشت) نشانی افراد دیگری را نیز که مایل به دریافت پیام توسط آنها هستید تایپ نمائید. به این ترتیب کلیة افرادی که نشانی آنها را در مقابل CC تایپ کرده اید پیام را دریافت کرده و در ضمن از نشانی email یکدیگر با خبر می شوند. اما در صورت استفاده از BCC ، هر فرد فقط آدرس شما و گیرنده را خواهد دید و دیگران از دریافت پیام توسط آن شخص بی اطلاع خواهند بود.

 

Folders: جهت مرتب کردن پیامهای دریافتی خود می توانید پوشه هایی را تشکیل دهید و نامه ها (پیامها ) را دسته بندی کرده و در پوشة مربوطه قرار دهید.

 

:Address در این قسمت می توانید نشانی الکترونیکی و سایر اطلاعات مربوط به دوستان و آشنایان خود را جهت مراجعة بعدی در آن قرار دهید.

 

توجه داشته باشید، چنانچه از رایانه واقع در یک محیط عمومی استفاده می کنید، پس از اتمام کار حتما گزینه sign out را کلیک کنید زیرا اگر فقط صفحة وب مربوطه را ببندید، دیگران می توانند به راحتی وارد صندوق پستی شما شده و از امکانات accountشما استفاده نمایند.

 

در سالهای اخیر سایتهای مختلفی بوجود آمده است که امکان استفاده از پست الکترونیکی فارسی را نیز فراهم می کنند. این سایتها کاری مشابه سایت yahoo  انجام می دهند. فقط عبارات بکار رفته در فرم ثبت نام به فارسی نوشته شده است و امکان تایپ متن پیام به فارسی وجود دارد.

 

در زیر نشانی تعدادی از سایتهایی که پست الکترونیکی رایگان را ارائه می دهند، آورده شده است.

 

با امکانات فارسی عبارتند از:

 

www.noavar.com      

 

www.parsmail.com

 

www.parsimail.com

 

با امکانات لاتین عبارتند از:

 

www.email.com

 

www.hotmail.com

 

www.lycos.com

 

www.cnn.com

 

v 

 


:: برچسب‌ها: پست الکترونیکی, ایمیل, email